На 2 октомври отново отиваме до урните, за да изберем новите 240 народни представители.
Тези предсрочни парламентарни избори са трети за около година и половина. След редовния вот за Народно събрание на 4 април 2021 г. и невъзможността да се стигне до политически консенсус и формиране на парламентарно мнозинство, което да излъчи правителство, бяха насрочени нови, предсрочни избори на 11 юли. Тогава ситуацията отново се повтори, след което през ноември 2021 г. се проведоха парламентарни избори. През декември 2021 г. в парламента беше постигнат политически консенсус и беше излъчено правителство, което оцеля до края на юни 2022 г., когато беше свалено с вот на недоверие. Това доведе до насрочването на нови парламентарни избори на 2 октомври.
Ясно е, че и този път най-гореща ще бъде лидерската битка в 25 МИР в София. Там ще се състезават лидери като Бойко Борисов, Корнелия Нинова и Костадин Костадинов. Редом с тях отново ще е рапърът Христо Петров - Ицо Хазарта от "Продължаваме промяната". Фолкпевицата Луна също отново ще се пробва в политиката точно в този район.
Сериозна конкуренция и в Пловдив-град. Там водачи ще са Бойко Борисов от ГЕРБ, Никола Минчев от ПП, Кристиян Вигенин от БСП и Тошко Йорданов от ИТН.
Във Варна Даниел Лорер от ПП ще мери сили с организационния секретар на БСП - Борислав Гуцанов, както и с лидера на „Възраждане - Костадин Костадинов“.
За изборите в страната е предвидено разкриването на 11 845 секции. За чужбина техният брой е 755 в 62 държави, по данни на Централната избирателна комисия (ЦИК).
За вота през октомври регистрираните кандидати за народни представители са 5333, като от тях 1576 са жени.
Общо 29 партии и коалиции участват в днешния вот.
"Продължаваме промяната" (ПП) е с номер 9 в бюлетината. Коалицията между ГЕРБ и СДС е с номер 24, а БСП - с номер 28. Партията на Слави Трифонов "Има такъв народ" (ИТН) ще се яви под номер 19, а "Демократична България" (ДБ) - с номер 25. ДПС участва под номер 1, "Български възход" - с номер 15, а партия "Възраждане" - с номер 14.
Съгласно промени в Изборния кодекс от 29 април 2021 г., на изборите на 11 юли 2021 г. в секции с над 300 избиратели задължително се гласува с машини, а в секции с под 300 избиратели се гласува с хартиена бюлетина.

За първи път жена стана старши треньор на отбор от германската Бундеслига
Песков: Страните от ЕС ще намерят начин да купуват газ, даже ако Русия спре да го продава на съюза
Китайският автомобилен концерн Chery планира разширяване на производството в Европа
Паническа надпревара за барели обхваща световния петролен пазар
Спад на строителството води до криза в предлагането на качествени офиси в Европа
Саудитска Арабия възстанови пълния капацитет на петролопровода "Изток-Запад"
Пътна полиция с мащабна акция: Хиляди нарушения за 24 часа
Американски композитор спаси храм в Шодековци
Великден в София: Празнична литургия в "Св. Александър Невски" (+ВИДЕО)
Ман Юнайтед отново ще става страшилище
Скандал в Дортмунд заради национал на Германия
Тайсън Фюри: Или Джошуа, или край на кариерата
Нойер взе решение дали ще играе за Германия на Световното
Виктория Томова се провали в Германия
Шиникова профука мачбол и падна на финал в Египет
Изберете си шарено яйце и вижте какво важно събитие ви очаква през април
3 рецепти, с които да използвате яйцата от Великден
3 кето рецепти за Великден
Седмична таро прогноза за 13 – 19 април
Нумерологична прогноза за 12 април
Великден е, Христос воскресе!
От вторник заявления за работници от трети страни ще се приемат само електронно
Историята на рибар от Балчик: Имал съм много страшни моменти в морето
Варна ще отбележи 150 години от Априлското въстание със среща-разговор и изложба
Украйна и Русия се обвиняват в нарушение на примирието за Великден
Тръмп е изправен пред избор – ескалация или преговори
Проф. Габровски: В окопите няма атеисти, при хирурзите - също
65 години от полета на първия човек в Космоса: Подвигът на Гагарин
С новите скафандри на НАСА астронавтите могат да оцелеят до 6 дни след авария
Астронавтите от „Артемида II“ се завърнаха на Земята след рекордна мисия до Луната
Скрит процес във водите на океаните затопля Земята
Нов екипаж от милиметрови червеи ще лети към МКС с важна мисия
Сателитни данни разкриват неочаквани факти за Земята